Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

16.11.2023

Вносяться зміни до Правил виписування рецептів на ліки та медичні вироби

Наказом Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 17.10.2023 р. № 1806 внесено зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства щодо призначення та відпуску лікарських засобів і медичних виробів за рецептом.

Наказ набуде чинності з дня його офіційного опублікування, окрім положень щодо нової інформації, яка має зазначатися в електронному та паперовому рецептах, що набудуть чинності 1 січня 2024 р.

Змінами уточнено, що можливість виписування паперових рецептів на період дії воєнного стану за умови відсутності технічної можливості виписати електронний рецепт (е-рецепт) на препарати та медичні вироби, які підлягають реімбурсації, поширюється лише на території, на яких ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Як і раніше е-рецепт виписується на кожне найменування лікарського засобу за міжнародною непатентованою назвою (МНН), але із зазначенням форми випуску та дози.

При цьому, якщо лікарський засіб не має МНН, в е-рецепті зазначають склад діючих речовин такого препарату, форму випуску та дозу за умови, що кількість діючих речовин не перевищує 4.

Уточнюються й випадки, коли допускається виписування е-рецепта за торговельною назвою лікарського засобу. Так, це дозволятиметься, якщо:

  • лікарський засіб не має МНН та містить у своєму складі більше 4 діючих речовин;
  • препарат належить до лікарських засобів біологічного походження або подібних біологічних препаратів (біосимілярів).

Змінами дозволяється заповнювати паперові рецепти на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1) за допомогою друкарських пристроїв, а не лише від руки кульковою ручкою.

Змінами передбачено, що лікарі за спеціальностями «Психіатрія», «Дитяча психіатрія», «Наркологія» можуть виписувати е-рецепт на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, для надання паліативної допомоги, але лише особам з розладами психіки та поведінки. Новини

07.12.23
Засідання Обласного комітету галузевої Профспілки
06.12.23
Хто розробляє інструкції з охорони праці та що вони містять
усі новини

ФотодокументиГала-концерт лауреатов областных отраслевых фестивалей