Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

08.06.2024

Верховна Рада ухвалила в першому читанні два важливих для медичної галузі законопроєкти

Верховна Рада України 6 червня 2024 р. ухвалила в першому читанні 2 важливих для медичної галузі законопроєкти.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

«Продуктивний день у Верховній Раді України. У першому читанні ухвалено два надзвичайно важливі урядові законопроєкти.

232 голоси «ЗА» законопроєкт № 10372 («Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні» — прим. ред.): на крок ближче до впровадження самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні.
Вдячний кожному народному депутату, хто підтримав цю ініціативу Уряду. Законопроєкт нарешті дасть можливість медичним працівникам реально впливати на питання, пов’язані з їх професійною діяльністю, адже їх мають вирішувати не чиновники. Це шанс остаточно порвати з існуючою радянською традицією та наблизити права і свободи українських медиків до європейських. Запропоновані зміни мають переваги й для пацієнта, адже таким чином він отримує спосіб захисту своїх прав та можливість обирати лікаря, маючи доступ до інформації про його професійну траєкторію та поточний статус.

Передбачається формування 5 палат: палата лікарів сімейної медицини, палата лікарів-спеціалістів, палата стоматологів, палата сестер медичних/братів медичних, палата фармацевтів. Впровадження самоврядування є тривалим процесом, тому спершу будуть долучені професійні групи, що найбільш до цього готові, — стоматологи та фармацевти. Усі інші фахівці приєднаються лише після утворення та пілотування перших двох палат.

Модель медичного самоврядування в Україні була розроблена з урахуванням міжнародного досвіду, зокрема країн Європейського Союзу: Польщі, Бельгії, Німеччини, Чехії.

250 голосів «ЗА» законопроєкт № 10293, який розширює перелік обмежень для лікарів, фармацевтів, фахівців з реабілітації з метою недопущення призначення лікарських препаратів під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів. Йдеться про роздачу сувенірної та брендованої продукції, премії та бонуси, повернення частини коштів за призначення лікарських засобів конкретного виробника, участь у конкурсах, лотереях, подіях від фармпредставників в обмін на призначення конкретних лікарських засобів, подарунки та інші вигоди.
Це все впливає на якість лікування, об’єктивність призначення тих чи інших ліків лікарем або порад, які дає фармацевт в аптеці. Тому, керуючись інтересами пацієнта, Уряд розробив законопроєкт, спрямований на заборону проявів такої «співпраці».

Фармацевти під час відпуску лікарських засобів на прохання покупців будуть зобов’язані надавати достовірну інформацію про наявні аналоги, які можуть бути еквівалентними за своєю дією, складом або ефективністю. Забороняється приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою, а також виписувати лікарські препарати на бланках фармкомпаній, які містять рекламну інформацію чи сприяють контролю частоти призначення. Обмеження також поширюватимуться на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації», — написав В. Ляшко. Новини

19.06.24
Внесено зміни до постанови КМУ від 20 березня 2013 р. № 174
18.06.24
Алгоритм здійснення виплати за лікарняним
усі новини

ФотодокументиГала-концерт лауреатов областных отраслевых фестивалей