Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

04.07.2024

В Україні працюватиме єдина вертикаль судово-медичної експертизи

19 регіональних бюро судово-медичної експертизи (СМЕ) повністю перейшли до сфери управління Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, а саме у Вінницькій, Миколаївській, Чернігівській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Сумській, Кіровоградській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Полтавській, Закарпатській, Житомирській обл., також у столиці та Київській, Харківській та Волинській обл. та нова установа, утворена в Луганській обл. (оскільки наразі неможливо здійснити передачу цілісного майнового комплексу за встановленою процедурою).

Ще 6 регіональних бюро судмедекспертизи в областях завершують процеси, необхідні для передачі майнових комплексів: зокрема утворення комісій з передачі майна, документального оформлення (повного переліку майна та інших законодавчих процедур). Реорганізація бюро СМЕ в областях передбачає створення централізованої мережі СМЕ у сфері управління МОЗ України.

Коментар Ігоря Кузіна
«Після того, як усі обʼєкти перейдуть зі сфери управління областей на національний рівень, запрацює єдина вертикаль експертизи. Враховуючи, що під час війни навантаження на судово-медичних експертів зростає, діючі та нові лабораторії СМЕ вже дооснащуються сучасним обладнанням. Це дозволить пришвидшити процедуру ідентифікації тіл загиблих та впровадити інноваційні підходи до проведення експертиз відповідно до вимог міжнародного права, що сприятиме ефективному розслідуванню та документації воєнних злочинів, скоєних проти країни та українців», — зазначив І. Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.

Наразі обладнання вже доставлено в області до регіональних бюро СМЕ в Київській, Вінницькій, Миколаївській, Полтавській, Хмельницькій, Дніпропетровській та Чернігівській обл. Це понад 100 одиниць лабораторного обладнання для проведення СМЕ, яке на замовлення МОЗ у 2023 р. придбало ДП «Медичні закупівлі України».

Обладнання призначене для аналізу фрагментів ДНК, розділення складних сумішей, аналізу вмісту токсичних речовин для визначення навіть найнижчих концентрацій у тілі людини, відбитках пальців тощо. У ході реорганізації заплановане створення 3 нових та дооснащення 2 наявних лабораторій, які дозволять проводити ідентифікацію осіб за ДНК-ознаками, а також доводити звʼязок певних токсичних чинників із розладами здоровʼя або іншими станами.

Крім того, лікарі-інтерни, які навчатимуться за спеціальністю «Судово-медична експертиза», проходитимуть інтернатуру на базі бюро судмедекспертизи в регіонах. Підготовка міститиме практичне навчання з урахуванням міжнародних стандартів, ознайомлення зі сучасними методами проведення експертиз, документального оформлення та роботи зі сучасним високоточним лабораторним обладнанням. Цього року для лікарів-інтернів відкрито 44 вакансії в регіонах за спеціалізацією «Судово-медична експертиза». Навчання триватиме 2 роки.Новини

16.07.24
Вітаємо!
15.07.24
Довідка про підтвердження стажу роботи для призначення пільгової пенсії
усі новини

ФотодокументиГала-концерт лауреатов областных отраслевых фестивалей