Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

14.02.2020

Нарада щодо введення в дію нової системи фінансування медичних закладів

За ініціативи голови Харківської обласної ради Сергія Чернова було проведено нараду з обговорення шляхів реалізації медичної реформи на території області з представниками Національної служби здоров’я України, керівниками профільних департаментів ОДА та медичних установ. Участь у нараді взяли голови постійних комісії обласної ради з питань бюджету та з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій АТО.

З 1 квітня поточного року як наступний етап медичної реформи запрацює Програма медичних гарантій, тобто вводиться в дію нова система фінансування медичних установ. Для того, щоб отримати фінансування у повному обсязі, такі комунальні підприємства охорони здоров’я мають завершити процедуру автономізації у термін до кінця лютого.

Як зауважив голова Харківської обласної ради, є значні ризики того, що ключові багатопрофільні лікарні регіону не отримають фінансування в повному обсязі. За даними Національної служби здоров’я України, по Харківському регіону існує потреба у дофінансуванні медичних установ з різних джерел. Зокрема, необхідність у коштах обласного бюджету становить 428,1 млн грн., міських бюджетів - 352,6 млн грн, районних - 177,5 млн грн, всього – понад 958 млн грн.

«Необхідно мінімізувати усі можливі ризики, щоб з 1 квітня мешканці області могли в повному обсязі гарантовано отримувати медичні послуги. Тому маю пропозицію до представників Національної служби здоров’я сприяти розгляду питання щодо запровадження на державному рівні перехідного періоду для таких медичних установ, щоб вони завершили процедуру автономізації й врешті-решт мали змогу отримати фінансування сповна. Це спільна відповідальність керівників установ, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади усіх рівнів, й насамперед Міністерства охорони здоров’я, перед людьми, які потребують допомоги лікарів», - наголосив Сергій Чернов.

 

 Новини

30.03.20
Лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом
30.03.20
Боротьба за відновлення ДержСЕС триває
усі новини

ФотодокументиГала-концерт лауреатов областных отраслевых фестивалей