Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

19.05.2020

В Уряді обговорили з регіонами питання виплат надбавок медикам, які працюють з COVID-19

Голова ХОДА Олексій Кучер взяв участь у засіданні загальнонаціональної комісії з питань техногенної та екологічної безпеки, яке пройшло під керівництвом Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

         Серед питань, які обговорили у ході наради, - виплати 300%-вих надбавок медичним працівникам, які залучені до надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою.

         Прем’єр-міністр зазначив, що виплати проводяться у два етапи: за березень і за квітень. Кошти медикам виплачуються через НСЗУ – для цього медичні заклади мають укласти відповідні договори. На сьогодні по екстреній медицині підписано 100% угод. 15 квітня по напрямку НСЗУ в області перераховано 120 млн грн по екстреній медицині. Щодо допомоги мобільними медичними бригадами, то з НСЗУ підписано 27% угод - 143 з 524 необхідних договорів. Стосовно надавачів стаціонарної медичної допомоги,  то їхня прогнозована кількість – 349. З них 154 заклади надали договірні пропозиції до НСЗУ, 35 угод вже підписано.

         Денис Шмигаль зауважив, що наразі темпи підписання угод доволі низькі. «Необхідно, щоб НСЗУ та голови ОДА були в контакті та оперативно вирішували всі питання, які виникають у процесі. На цьому тижні критично важливо всі угоди підписати», - наголосив прем’єр-міністр.

         Представник НСЗУ, звертаючись під час наради до медичних закладів, звернув увагу на необхідності відповідально поставитися до подання пропозицій. «Щоб прискорити процес підписання, прошу вас, щоб у пропозиціях були зазначені всі пункти, які потрібні», - сказав представник Національної служби здоров’я.