Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

20.05.2020

З 22 травня Уряд запровадить адаптивний карантин

Під час брифінгу 19 травня щодо ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 у нашій державі Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України, повідомив, що загалом за весь час пандемії захворіли 18 876 осіб, з них 1348 дітей та 3969 медичних працівників. При цьому загалом одужали 5632 особи, а летальних випадків 548.

Стосовно карантину М. Степанов зазначив, що з 22 травня Уряд запровадить адаптивний карантин, у рамках якого зняття обмежень відбуватиметься в кілька етапів, кожен з яких матиме певні критерії, досягнення яких дозволятиме пом’якшувати карантинні обмеження. До цих критеріїв віднесено:

- захворюваність за останні 7 днів на 100 тис. населення;

- заповненість ліжко-місць хворими на COVID-19, яка не має перевищувати 50%;

- кількість тестувань, які щоденно проводяться в регіонах.

Усі ці критерії відповідають певному етапу, якщо якийсь регіон дотримуватиметься цих критеріїв, то в рамках цього регіону можна перейти на наступний етап пом’якшення карантинних обмежень. Ці етапи поки заплановано на 22 травня, 1 червня, 10 червня і 21 червня.

З 22 травня очікується відновлення міського, приміського громадського транспорту, проведення спортивних заходів, але при дотриманні протиепідемічних заходів.