Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

15.09.2022

Бригади медицини катастроф розпочинають надавати допомогу мешканцям деокупованих територій Харківщини

Міністерство охорони здоров’я відправило у звільнені від російських окупантів населені пункти Харківської області бригади медицини катастроф для поновлення доступу місцевих мешканців до медичної допомоги. Останні перебували під окупацією, а відповідно без доступу до кваліфікованої медичної допомоги, майже сім місяців. 

Зокрема, йдеться про такі міста, як Балаклія та інші населені пункти: села та селища. 

Наразі роботу на деокупованих територіях розпочинають бригади Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України». Вони працюватимуть як у стаціонарних пунктах, так і виїжджатимуть в різні населені пункти для покращення доступу до медичних послуг. 

Важливо, що практично всі заклади охорони здоров’я, які перебували під окупацією, пошкоджені або взагалі зруйновані. До прикладу, значних руйнацій зазнала лікарня у місті Ізюм, у Балаклії – пошкоджена. Утім, попри руйнування медичної інфраструктури та окупацію, на території продовжували працювати бригади екстреної медичної допомоги.  

Окрім того, на деокупованих територіях проводиться «медичне рекогностування» – дослідження території на предмет потреб у медичних послугах серед населення. За його результатами приймаються рішення щодо розгортання, відновлення чи посилення медичної інфраструктури. 

Нагадаємо, під час зустрічі представників Міністерства охорони здоров’я із міжнародною організацією «Лікарі без кордонів» сторони обговорили питання організації медичної допомоги населенню на нових деокупованих територіях. Новини

07.12.23
Засідання Обласного комітету галузевої Профспілки
06.12.23
Хто розробляє інструкції з охорони праці та що вони містять
усі новини

ФотодокументиГала-концерт лауреатов областных отраслевых фестивалей