Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

20.09.2022

Вивільнення працівників під час війни: чи попереджати завчасно за два місяці

Вимоги ч. 1-3 ст. 492 КЗпП (в частині завчасного двомісячного попередження та переважного права на залишення на роботі, передбачене законодавством, і пропонування іншої роботи) не застосовують до працівників, яких вивільняють у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період (ч. 4 ст. 49КЗпП).

Проте треба враховувати, що положення ч. 4 ст. 492 КЗпП стосуються виключно тих працівників, зміна організації виробництва і праці безпосередньо пов’язана з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період.

Натомість для працівників підприємств, установ, організацій, в яких зміни в організації виробництва і праці не пов’язані із виконанням мобілізаційних завдань, які продовжують роботу під час воєнного стану і не залучаються до мобілізаційних заходів, вимоги ч. 1-3 ст. 492 КЗпП застосовують у повному обсязі.

Тому, у випадку вивільнення працівників під час дії воєнного стану у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, не пов’язаними із виконанням мобілізаційних завдань, застосовується порядок, передбачений Главою ІІІ-А КЗпП, за виключенням вимог ст. 43 КЗпП щодо попередньої згоди профспілки на звільнення працівника. Новини

06.06.23
Перерахунок запланованої вартості медичних послуг
05.06.23
Чи можна оформити лікарняний під час так званого “простою”?
усі новини

ФотодокументиГала-концерт лауреатов областных отраслевых фестивалей