Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

26.09.2022

Пенсії та зарплати з 1 жовтня перерахують

В Україні з 1 жовтня на 200 грн підвищать мінімальну зарплату. Частина пенсіонерів отримає доплату близько 300 грн.

На українців у жовтні 2022 року чекає підвищення мінімалки лише на 200 грн: із 6500 до 6700 грн. Зрозуміло, таке підвищення на 3% не зарадить інфляції у розмірі понад 30% цього року. Ще одна  новина: у 2023-му мінімалку взагалі не підвищуватимуть. Проблема полягає в тому, що в Україні кількість тих, хто офіційно отримує менше за мінімалку, збільшилася вдвічі (зараз це приблизно кожний п'ятий). Відповідно, зарплати найменш оплачуваних працівників не зміняться.

До повномасштабної війни влада хоча б заявляла про прагнення підвищити соціальні стандарти до їхнього фактичного рівня. Нині ж, коли бюджет дефіцитний і фінансується на левову частку від кредитів та безповоротної допомоги західних партнерів, говорити про такий крок не доводиться. Але є й хороша новина для пенсіонерів. Навіть дві добрі новини. Перша – підвищення мінімалки дозволить збільшити і пенсії для тих, хто виконав вимоги щодо стажу. Друга – на жовтень передбачено ще одне підвищення виплат для тих, хто досяг певного віку. В результаті пенсіонери віком від 70 років, які виконали вимоги щодо стажу та отримують менше ніж 3 тис. грн, можуть розраховувати на додаткові виплати.

Мінімальна пенсія для них становитиме 3 тис. грн із 1 жовтня (підвищать тим, у кого менше). При цьому якщо немає необхідного стажу:

  • пенсіонерам віком від 70 до 80 років встановлять мінімальну виплату у розмірі 2500 грн;
  • пенсіонерам віком від 80 років – 2600 грн.

Як раніше повідомлялось,в Україні частині пенсіонерів можуть скоротити розмір виплат. Йдеться про людей, які отримують пенсії, працевлаштувалися і не повідомили про це протягом 10 днів до Пенсійного фонду.

 

За інформацією ФПУ

 Новини

24.11.22
Чи впливає воєнний стан на оплату праці в нічний час?
23.11.22
Медичні установи Харківщини отримали понад 50 генераторів
усі новини

ФотодокументиГала-концерт лауреатов областных отраслевых фестивалей