Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

Детальніше

17.11.2022

Лист МОЗ України щодо виписування електронних рецептів

Наводимо  офіційний лист МОЗ України щодо дотримання правил виписування електронного рецепта на антибактеріальні препарати та наркотичні (психотропні) лікарські засоби від 15.11.2022 р.

Закладам охорони здоровʼя та фізичним особам — підприємцям, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики

Щодо дотримання правил виписування електронного рецепта на антибактеріальні препарати та наркотичні (психотропні) лікарські засоби

З метою виконання вимог законодавства щодо призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів до кінця 2022 р. запланований поетапний перехід на електронний рецепт.

Впровадження електронного рецепта на антибактеріальні препарати та наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбувається відповідно до наказу МОЗ від 19 липня 2005 р. № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» (далі — Наказ) зі змінами, затвердженими наказами МОЗ від 21 липня 2022 р. № 1284 та від 11 жовтня 2022 р. № 1841. Так, відповідно до п. 5 Наказу електронний рецепт виписується на одне найменування лікарського засобу (тобто на один монопрепарат або комбінований препарат) за міжнародною непатентованою назвою такого лікарського засобу. Відповідно зауважимо, що згідно з п. 3 розділу III Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення на рецептах зазначається міжнародна непатентована назва лікарського засобу. Торгова назва вказується, якщо лікарський засіб не має міжнародної непатентованої назви, належить до лікарських засобів біологічного походження або подібних біологічних лікарських засобів (біосимілярів). Водночас відповідно до п. 3 зазначеного розділу забороняється нанесення на рецептурний бланк інформації (в тому числі рекламної), крім визначеної в цьому розділі. Звертаємо вашу увагу, що в усіх інших випадках, окрім передбачених Наказом, зазначати торгову назву лікарського засобу на рецептах (зокрема і електронних) чи інформаційних довідках для пацієнта забороняється. Це є порушенням правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Виявлення таких порушень з боку медичних працівників означатиме порушення вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285 (зі змінами), зокрема в частині дотримання правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, а також рецептів на дозволені до застосування в Україні лікарські засоби, віднесені до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затверджених МОЗ. Невиконання або недотримання Ліцензійних умов тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством.

Принагідно висловлюємо вдячність за вашу працю у складний для країни час!

Заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія КАРЧЕВИЧ 


 Новини

24.11.22
Чи впливає воєнний стан на оплату праці в нічний час?
23.11.22
Медичні установи Харківщини отримали понад 50 генераторів
усі новини

ФотодокументиГала-концерт лауреатов областных отраслевых фестивалей