Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

Детальніше

24.11.2022

Чи впливає воєнний стан на оплату праці в нічний час?

У Державній службі України з питань праці пояснили, чи проводиться оплата роботи в нічний час в підвищеному розмірі під час війни.

     Так, у період воєнного стану так само слід керуватися  Кодексом законів про працю України. Так, стаття 108 КЗпП зазначає, що робота в нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором. Проте вона не може бути нижчою за 20% тарифної ставки за кожну годину роботи у нічний час.
     Зарплата за роботу в нічний час нараховується на підставі табелів обліку робочого часу.
     Порушення цих норм роботодавцем свідчить про недотримання ним мінімальних державних гарантій.
      А за це Кодекс законів про працю України передбачає відповідальність у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Таке стягнення накладається за кожного працівника, стосовно якого було порушено норми оплати праці.

Зауважимо, нічним вважається час з 22 години вечора до 6 години ранку.